18 gru

Skandal w toalecie Poznań City Center

Byłem dziś umówiony w Poznań City Center. Zwykle nie chadzam tam z przekory, a może raczej dla zasady. Dziś jednak musiałem zrobić wyjątek.
Załatwiłem co miałem do zrobienia, a następnie skierowałem swoje kroki do toalety. Pewnie większość już wie, bo dość szeroko pisała o tym prasa, że toalety są płatne.

PCC bramki przy toaletach

Niby dwa złote, a jednak wnerwia, szczególnie urodzonego Poznaniaka – jak mnie. Za te dwa złote dostaje się kupon o wartości 2zł, który można wykorzystać ponoć w wybranych sklepach i kawiarniach. Informacja ta jest jednak tak dobrze wyeksponowana, że dowiedziałem się o tym dopiero czytając notki prasowe w domu. Ale co tu się dziwić, skoro od samego początku w PCC nie radzą sobie z metodami komunikacji.

PCC budynek

Ta wyjątkowa makabryła od samego początku wzbudzała we mnie sprzeciw, a w szczególności niefunkcjonalny chlebak. Dziś jednak odkryłem coś, co mnie oburzyło.

R e k l a m a

Jak już wcześniej wspomniałem, trafiłem do męskiej toalety. Podczas mycia rąk uświadomiłem sobie, że wcześniej mignęło mi przed oczami coś, wobec czego powinienem zająć stanowisko. Tym, co zwróciło moją uwagę były… hmm… malunki na drzwiach do kabin toaletowych.

PCC skandaliczne toalety

Przeprowadzam kilkukrotny proces analizy celem dokonania oceny tego, z czym mam do czynienia. Sztuka? Na drzwiach do “kibli”? Chyba nie… Może wandalizm? Nie, za dobrze zrobione…
Same sylwetki też próbuję wpasować w jakiś kontekst… wychodzą mi tylko dwa…

PCC sylwetka

No to teraz pytanie – kto wpadł na pomysł by namalować erotyczne sylwetki kobiet na drzwiach do męskich toalet?
Jak już tak koniecznie trzeba było walić po stereotypach to może niech by to były silniki samochodów, albo motocykle. Ale kobiety? Za co? Może jeszcze im po mopie do ręki domalować, koniecznie patelnię, siatę z zakupami i nie dłuższą jak metrowa smycz przywiązaną do kuchennego kaloryfera. Do tego zamiast przy umywalkach, wewnątrz kabin powiesić papierowe ręczniki.
I tak się jeszcze zastanawiam, jak się to stało, że dopiero mnie to wkurzyło? Tylu reporterów wizytowało kibelki o te dwa złote trąbiąc, tylu “mężczyzn” odwiedziło to miejsce, a żaden się nie zdziwił widząc malunki na drzwiach kabin.

Jeśli o mnie chodzi – jestem oburzony!

R e k l a m a
FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *